Programarea sesiunii de restanțe sem.II-anii I,II,III IF/IFR

EXAMENELE  DE DIFERENȚĂ ȘI RESTANŢE SE POT ACHITA  ȘI LA BANCĂ, ÎN CONTURILE FACULTĂȚII, CU SPECIFICAREA MATERIEI PENTRU CARE SE FACE PLATA. TAXA DE EXAMEN ESTE DE 150 LEI PENTRU FIECARE PREZENTARE. 

 ANUL I


DISCIPLINA / CADRU DIDACTIC

DATA / ORA / SALA

DREPT CIVIL – PERSOANE

LECTOR UNIV. DR. SIDONIA CULDA

ÎF      03 SEPT. 2019   ORA   17.00   A1      

ÎFR   03 SEPT. 2019   ORA   17.00  A1

 DREPT CONSTITUŢIONAL ŞI INSTITUȚII POLITICE II 
LECTOR UNIV. DR. TUDOR ONIGA

ÎF    07 SEPT. 2019   ORA    09 .00   A2

ÎFR  07  SEPT. 2019   ORA  10.00    A2

DREPT ADMINISTRATIV- PARTE GENERALĂ -examen oral- CONF. UNIV. DR. MIHAELA FODOR

ÎF   03  SEPT.2019    ORA  10.00   Sala 14

ÎFR 03  SEPT.2019    ORA  10.00  Sala 14

ISTORIA STATULUI ȘI DREPTULUI ROMÂNESC

CONF. UNIV.  DR. CORINA BUZDUGAN

ÎF   05 SEPT.2019    ORA  13.00  A1

ÎFR  05 SEPT.2019    ORA  14.00 A1

LIMBA STRAINA (ENGLEZA) II

LECTOR UNIV. DR. IOANA SASU BOLBA

ÎF      07 SEPT.2019    ORA  10.00  Sala 14

ÎFR   07 SEPT.2019     ORA  10.00  Sala 14

LIMBA STRAINA (FRANCEZA) II

LECTOR UNIV. DR. ELENA DAMIAN

ÎF      07 SEPT.2019     ORA  10.00   Sala 12             

ÎFR    07 SEPT.2019     ORA  10.00  Sala 12

EDUCAȚIE FIZICĂ II

ASISTENT  UNIV. DR.  BÂRLUŢIU OVIDIU

ÎF               05 SEPT.2019     ORA   17.00      Sala de sport

ÎFR            05 SEPT.2019     ORA   17.00

INFORMATICĂ   – opțional

CONF.  UNIV. DR. MIRANDA VLAD

ÎF  06  SEPT.2019    ORA    14.00

 ÎFR 06 SEPT.2019    ORA    14.00

UCDC  CLUJ – Facultatea de Științe Economice-STR. TEODOR MIHALI,  NR. 56

ELEMENTE DE CONTABILITATE  – opțional

CONF. UNIV. DR. RADU DANCIU

ÎF                06  SEPT.2019    ORA    14.00
 ÎFR            06  SEPT.2019    ORA    14.00

UCDC  CLUJ – Facultatea de Științe Economice –STR. TEODOR MIHALI,  NR. 56  

 

MORALĂ CREȘTINĂ – facultativ

LECTOR UNIV. DR.  BOGDAN IVANOV

ÎF                

ÎFR           

 

ANUL II

DISCIPLINA / CADRU DIDACTIC

 

 DATA / ORA / SALA

DREPT CIVIL – OBLIGAȚII

CONF. UNIV. DR. MIHNEA RADU

ÎF              05 SEPT.2019   ORA   16.00   A2

ÎFR            05 SEPT.2019   ORA   17.00   A2

DREPT  PENAL GENERAL  II

Examen oral- LECTOR UNIV. DR. CAMELIA REGHINI

ÎF              02 SEPT.2019    ORA  16.00   Sala 6

ÎFR           02 SEPT.2019    ORA  16.00    Sala 6           

DREPT FISCAL
CONF. UNIV. DR. ANCA GEOROCEANU

ÎF              05 SEPT.2019    ORA  13.00      A2   

ÎFR             05 SEPT.2019    ORA  14.00    A2                          

PROTECȚIA INTERNAȚIONALĂ A DREPTURILOR OMULUI

LECTOR UNIV. DR. NARCISA RADU

ÎF              04 SEPT.2019   ORA  16.00          A2

ÎFR           04 SEPT.2019   ORA  17.00           A2

DREPTUL MEDIULUI

LECTOR UNIV.DR. CODRUȚA JUCAN

ÎF              03 SEPT.2019   ORA   15.00          A2       

ÎFR             03 SEPT.2019   ORA    15.00        A2

ISTORIA CONSTRUCȚIEI EUROPENE

-opțional

LECTOR UNIV.DR. CODRUȚA JUCAN

ÎF              03 SEPT.2019   ORA     16.00         A2

ÎFR           03 SEPT.2019   ORA      16.00        A2

ISTORIA CULTURII ȘI CIVILIZAȚIEI CREȘTINE -opțional-

LECT. UNIV. DR. VARGA GIANINA

IF              03  SEPT.2019    ORA    16.00       Sala 6

ÎFR            03 SEPT.2019      ORA    16.00     Sala 6

LIMBA STRAINA (ENGLEZA) facultativ

LECTOR UNIV. DR. IOANA SASU

ÎF              07 SEPT.2019      ORA  10.00        Sala 14  

ÎFR            07 SEPT.2019     ORA  10.00        Sala 14

LIMBA STRAINA (FRANCEZA)

facultativ LECTOR UNIV. DR. ELENA DAMIAN

ÎF               07 SEPT.2019    ORA  10.00            Sala 12

ÎFR              07 SEPT.2019     ORA  10.00        Sala 12

PRACTICĂ doar pentru restanțieri

LECTOR UNIV.DR. CODRUȚA JUCAN

ÎF                03 SEPT.2019   ORA    16.00        A2

ÎFR              03 SEPT.2019   ORA    16.00        A2

ANUL III 

 

DISCIPLINA / CADRU DIDACTIC

DATA / ORA / SALA

DREPT CIVIL – SUCCESIUNI

CONF. UNIV. DR. ILIE URS

ÎF         03 SEPT.2019    ORA  17.00  A3

ÎFR      03 SEPT.2019    ORA  18.00  A3

DREPT PENAL – PARTEA SPECIALA II

PROF. UNIV. DR. IOANA VASIU

ÎF         07 SEPT.2018     ORA  13.00   A1+sala 6     

ÎFR     07 SEPT.2018     ORA  13.00   A1+sala 6  

DREPT COMERCIAL II

CONF. UNIV. DR. RODICA APAN

ÎF        06 SEPT.2019     ORA  14.00   A1     

ÎFR     06 SEPT.2019     ORA  14.00  A1    

DREPT PROCESUAL PENAL II

CONF. UNIV. DR. SORINA SISERMAN

ÎF        02 SEPT.2019    ORA  14.00  A1

ÎFR      02 SEPT.2019    ORA  14.00 A1

DREPT INSTITUȚIONAL AL U.E.

LECTOR UNIV. DR. HOREA CRIȘAN

ÎF         08 SEPT.2019    ORA  10.00  A1

ÎFR      08 SEPT.2019   ORA   10.00  A1

DREPTUL PROPRIETĂȚII INTELECTUALE- EXAMEN ORAL CONF. UNIV. DR. PAUL POPOVICI

ÎF         07 SEPT.2019   ORA   10.00   Sala 11

ÎFR       07 SEPT.2019   ORA   10.00  Sala 11  

DREPTUL EUROPEAN AL CONCURENȚEI -opțional-

CONF. UNIV. DR. CĂLIN COSTIN

ÎF          07 SEPT.2019     ORA  11.00    Sala 6

 ÎFR       07 SEPT.2019     ORA  11.00    Sala 6         

CLINICĂ JURIDICĂ -opțional

LECTOR UNIV. DR. GABRIEL NĂSUI

ÎF          07 SEPT.2019     ORA  11.00  A1      

ÎFR       07 SEPT.2019     ORA  11.00   A1

PRACTICĂ doar pentru restanțieri

LECTOR UNIV.DR. NICOLAE ROȘ

ÎF          10 SEPT.2019     ORA   16.00  Sala 14

ÎFR       10 SEPT.2019     ORA   16.00  Sala 14